AKADEMIA STAREGO TEATRU + / WARSZTATY Z PRZEMKIEM BUKSIŃSKIM
AKADEMIA STAREGO TEATRU +
Temat: Fast Food technik i metod teatralnych.
Prowadzący: Przemysław Buksiński
Termin: 20 lutego (wtorek) godz. 18.00 – 22.00 (cztery godziny)
Bilety: 30zł ( do kupienia w kasie Teatru i przez stronę MICET)
Warsztat przeznaczony jest dla osób posiadających już doświadczenie teatralne jak i tych, którzy pragną je zdobyć. Wiedza ta może okazać się przydatna także w życiu pozascenicznym.
Opis warsztatu:
Fast Food technik i metod teatralnych” bo zabawa jest poważna a powaga jest zabawna.
Zapraszamy na warsztat, którego celem jest pomagać i wspierać pracę ludzi artystycznie zaangażowanych. Aktorów, reżyserów, scenarzystów, instruktorów, animatorów. Teatralność praktyczna i sceniczna. Od metod teatru Forum A. Boala przez Teatr Fizyczny- Teatr Ekspresji Twórczej, Teatr Instrumentalny prof. B. Schaefera i improwizację K. Johnstone’a do tworzenia własnego laboratorium teatralnego. To warsztaty składające się z metod i technik teatru dostępnego.
Podczas warsztatu popracujemy nad:
- koncentracją, spostrzegawczością, uważnością,
- uważnym słuchaniem partnera scenicznego,
- spontanicznym i umiejętnym reagowaniem na sytuacje nowe, nieznane
- pokonywaniem zaskakujących barier w komunikacji
- precyzyjnych i zrozumiałych komunikatach
- kreatywnym myśleniem
- odwagą do podejmowania decyzji i proaktywnych działań
PRZEMYSŁAW BUKSIŃSKI
Aktor. Animator. Organizator działań artystycznych i performatywnych. Wykładowca Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa oraz Pedagogiki i Psychologii. Prezes Fundacji Poławiacze Pereł Improv Teatr. Specjalizuje się w technikach i metodach teatralnych. Aktor w „Latającym Teatrze Kantorowi” Moniki Adamiec. Współpracował/je z Teatrem Chorea (Fabryka Sztuki w Łodzi), Teatrem Figur w Krakowie. Teatrem Groteska w Krakowie, Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Lalka w Warszawie. Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem Poddańczym w Białymstoku, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu współtworząc projekty dla lokalnych społeczności wykluczonych artystycznie m.in. „Bramaturgia”, Wjeżdżamy w bramy”, „Luftujemy podwórka”. „Wy Patrz My”. Realizuje projekty łączące historię miejsc i ludzi z technikami improwizacji teatralnej: SUPERBOHATER Przestrzenie Sztuki Teatr Lublin/Rzeszów/Łódź. „ImprOpowieści”, „Legendy Dawnego Miasta”.Improwizacji teatralnej uczył się u Arkadiusza Ziętka i aktorów kanadyjskiej grupy „Uncolled for Improv”. Założył jedną z pierwszych grup „impro” w Polsce „No Potatoes”.
Fot: Magdalena Wójcik (udostępnione przez artystę)