TKANKI TEATRU: SZTUCZNA INTELIGENCJA I INTERNET RZECZY/ WARSZTATY TWÓRCZE
TKANKI TEATRU. ARCHITEKTURA, ZMYSŁY, PRZYSZŁOŚĆ.
Warsztaty (laboratorium twórcze): Przyszłość jest tutaj. Sztuczna inteligencja i Internet rzeczy
Prowadzenie: Katarzyna Janota, Agnieszka Zgud (Grupa Robocza)
Termin: 17 grudnia (wtorek) 2024, godz. 13.00-16.00
Miejsce: Sala prób nr 32, Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, wejście przez drzwi z napisem MICET.
Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie Teatru lub online.
Zapraszamy do eksploracji przyszłości na styku technologii i sztuki! W trakcie laboratorium uczestnicy zbadają potencjał sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy jako narzędzi kreatywnych. Poprzez metody projektowania spekulatywnego wspólnie stworzymy wizje alternatywnych rzeczywistości i przyszłych scenariuszy społecznych.
Info o prowadzących:
Katarzyna Janota
Konsultantka i projektantka produktów cyfrowych. Wykłada projektowanie na SWPS, Wydziale Humanistycznym AGH oraz na WSE. Na ASP w Katowicach współprowadzi kurs Projektowanie Społeczne oraz Pracownię projektowania i badań interakcji. Współtworzy kolektyw Grupa Robocza, w ramach którego zgłębia tematy takie jak projektowanie strategiczne, spekulatywne i planetocentryczne.
Agnieszka Zgud
Projektantka algorytmów i filozofka technologii. Współautorka książki ,,Co można a nawet trzeba wiedzieć o komputerach”. Współzałożycielka kolektywu badawczo-projektowego Grupa Robocza. Zajmuje się zrównoważonym rozwojem technologii, w tym etycznymi i społecznymi wyzwaniami sztucznej inteligencji.
Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie teatru lub online.
Zapisy: Katarzyna Peplinska-Pietrzak
e-mail: katarzyna.peplinska-pietrzak@stary.pl
Tel./SMS: 504 859 246
Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji? A możemy coś zrobić, aby udział w wydarzeniu był dla Ciebie możliwy i komfortowy?
Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej (Teatr Bagatela) i w drodze powrotnej z teatru. Prosimy o kontakt.
Stańcie się częścią projektu „Tkanki teatru. Architektura, zmysły, przyszłość”, który łączy sztukę z designem dla zmysłów, neuronauką i dostępnością społeczną. Inspiruje nas projektowanie jako działanie, które zmienia świat.
Warsztaty dofinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU.